WarnerBros i Hasbro spotkają się w sądzie

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA

WarnerBros niecały tydzień temu poinformował o swoich planach wobec ekranizacji systemu  fabularnego „Dungeons&Dragons”. Zaraz po udostępnieniu oficjalnego komentarza w tej sprawie, aktualny właściciel marki postanowił wkroczyć na ring by walczyć o wyłączne prawa do licencji. Ku zaskoczeniu wytwórni wyszło na jaw, że nie posiada ona żadnych praw do D&D, ponieważ nigdy nie opuściły one rąk Hasbro. Firma zaniepokojona przebiegiem sytuacji zgłosiła się do filmowców celem rozwiązania kłopotliwej sytuacji. Sprawa uległa skomplikowaniu, gdy żadna ze stron nie chciała ustąpić. Spór najprawdopodobniej zakończy się na wokandzie.

sxc

sxc

Projekt wstrzymano. Tym bardziej, że według informacji podanych przez domniemanego posiadacza licencji wynika, iż on także miał zamiar stworzyć nową ekranizacją. Sprawa stanęła w martwym punkcie.

System papierowych RPG już kiedyś doczekał sie ekranizacji, serialu, trafił nawet na DVD. Niepochlebne komentarze fanów wskazują jasno na niewielkie zainteresowanie kolejnym filmem z tego uniwersum. Żaden z miłośników nie wydaje się czekać na kinówkę, a przepychanka między firmami nawet nie wywołuje silniejszych reakcji z ich strony.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://hatak.pl/artykuly/walka-o-dungeons-dragons-w-sadzie http://www.empireonline.com/news/story.asp?NID=37414

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry