Karnawał Kultur 2013 w Berlinie

AKTUALNOŚCI, KONCERTY, ROZRYWKA, ŚWIAT, WYDARZENIA KULTURALNE

By zatańczyć prawdziwą sambę, posłuchać folku irlandzkiego  lub  dancehall’u prosto z Jamajki, lub też zaskoczyć podniebienie egzotycznymi smakami kuchni japońskiej wcale nie musimy wykupywać podróży dookoła świata.

sxc

sxc

Od 17 do 30 maja w dzielnicy Berlina Kreuzberg odbędzie się Karneval der Kulturen (Karnawał kultur). Festiwal odbył się po raz pierwszy w 1996 roku, zainspirowany z Londynu oraz Rio de Janeiro. Co roku przyciąga tysiące artystów oraz turystów sprawiając, że ulice w Berlinie mienią się wszystkimi kolorami, a muzyka świata dochodzi zewsząd. Przez te kilka dni ponad milion mieszkańców i turystów będzie świętować różnorodność naszych kultur.

Ponad 5 tysięcy profesjonalnych i amatorskich artystów w różnym wieku i różnej narodowości zaprezentuje swoje umiejętności. Około 400 stoisk będzie oferowało smakołyki z najdalszych krańców świata. Karnawał podzielony będzie na 4 cześci i każdej z nich będzie towarzyszyła charakterystyczna dla danej kultury muzyka. Najważniejszą atrakcją festiwalu jest jednak wielka uliczna parada, w której wezmą udział wszyscy. Uczestnicy przejdą 4 km zaczynając na Hermannplatz, kończąc na Yorkstraße.

Zabawa do białego rana – gwarantowana!

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.karneval-berlin.de

Autor: Monika Łyszczyk

Źródło: http://www.bbc.com/travel/blog/20130514-berlins-carnival-of-cultures

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry