Koniec Online passów w Electronic Arts

AKTUALNOŚCI, GRY, INTERNET, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Walka z używanymi grami przypomina starcie z wiatrakami. Gracze zawsze znajdowali sposób na obejście zabezpieczeń i cieszenie się dużo tańszą, a nawet darmową rozgrywką. Deweloperzy wpadli więc na pomysł wprowadzenia Online Pass, kodu uniemożliwiającego rozgrywkę w trybie sieciowym w przypadku używanych gier. Jeżeli komuś bardzo zależało na tym aby jednak zagrać online musiał zapłacić 10 dolarów.

500px-Electronic_Arts_logo.svg

Rozwiązanie, w pierwotnym zamyśle twórców, miało zapewniać wydawcom zyski. W przeciwieństwie do EA, gracze nie wykazali zbytniego entuzjazmu. Inni wydawcy podzielili zdanie twórców blokady powielając ich pomysł. Reprezentant Electronic Arts, John Reseburg podał oficjalne oświadczenie mówiące, że firma rezygnuje z używania kodu. Podobno jest to reakcją na negatywne głosy klientów. Kontrowersyjny system nie będzie więcej obejmował produkcji tego wydawcy.

Online Pass przynosił wydawcom spore zyski. Wiele głosów sprzeciwu początkowo nie przeszkadzało nikomu, ale spadek zaufania do firmy poważnie dobijał się na liczbie graczy. Po wielu cięgach jakie EA zebrała w ostatnim czasie, poprawienie wizerunku jest najlepszym pomysłem. Pierwszy krok wykonano, co będzie dalej?

Autor: Ewa Grześkow

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry