Odnaleziono monety Wikingów

AKTUALNOŚCI, NAUKA

Z pewnością każdy z nas w dzieciństwie bawił się w poszukiwaczy skarbów, odkopywał z ziemi mniej lub bardziej wartościowe przedmioty, wierząc przy tym  głęboko, że kiedyś odkryje jakąś wielką tajemnicę, która zmieni bieg historii. Wydawać by się mogło, że  po prawdziwie leciwe skarby, powinniśmy wybrać się np. do Egiptu. Nic bardziej mylnego.

stock.xchng

stock.xchng

16-letni Michael Stokbro Larsen, mieszkaniec północnej Danii, za pomocą wykrywacza metali odnalazł stare monety oraz inne przedmioty pochodzące z epoki Wikingów. Niesamowite jest to, że znalezisko zakopane było zwyczajnie na polu. Rzecznik prasowy Duńskiego Muzeum Narodowego powiedział, że takie monety mają kilka bardzo charakterystycznych elementów, m.in. motyw krzyża.  Ponadto dodał również, że od 1939 roku nie zanotowano tak wielkiego znaleziska z czasów Wikingów. Gratulujemy młodemu znalazcy!

Zważając na wiek młodego poszukiwacza skarbów, z pewnością możemy liczyć  jeszcze na kilka nowych, cennych znalezisk. Warto byłoby również przekopać własne pole lub ogródek – być może również skrywają jakieś tajemnicze przedmioty sprzed lat??

Źródło: fox news

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry