Wystartował Festiwal w Cannes

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA, ŚWIAT, WYDARZENIA KULTURALNE

Koneserzy dobrego kina znów mają swoją filmową ucztę. Tym razem, nie chodzi jednak o maratony filmowe, a festiwal, który właśnie się rozpoczął.

W słynnym już Cannes wystartował po raz 66. przegląd najnowszych filmów. Zaszczyt otwarcia gali przypadł w tym roku aktorowi Leonardo DiCaprio, który ostatnio wcielił się w główną rolę filmu ,,Wielki Gatsby”.

O Złotą Palmę walczyć będzie 20 propozycji filmowych, w tym w konkursie głównym pokazany zostanie film Romana Polańskiego ,,Wenus w futrze” (,,Venus in fur”). Przewodniczącym jury jest Steven Spielberg. Ponadto towarzyszyć mu będą Nicole Kidman, reżyser Ang Lee, aktor Christoph Waltz oraz reżyser Cristian Mungiu.

cannes_2013

Na festiwalu w tym roku będzie więcej polskich akcentów, a mianowicie 4 filmy zrealizowane przez Polaków lub też z ich udziałem. Oprócz komedii Polańskiego, będą to: „Kongres” w reżyserii Aniego Folmana, „Danse Macabre” Małgorzaty Rżenek i jako ostatni ,,Olena” Elżbiety Benkowskiej. Dodatkowo podczas Pokazów Specjalnych zaprezentowany zostanie również film dokumentalny z 1971r. wspomnianego już wcześniej Romana Polańskiego „Weekend of a Champion”.

Nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki za naszych artystów i życzyć im powodzenia.

Autor: Monika Łyszczyk

Źródło: http://www.festival-cannes.fr/en.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry