Londyn kwitnie czyli Chelsea Flower Show

AKTUALNOŚCI, PODRÓŻE, STYL ŻYCIA, ŚWIAT

Kiedy fani piłki nożnej czas wolny mają zaplanowany przez telewizorem, oglądając finał Champions-League, Londyn ma również coś do zaprezentowania tym, którzy za piłką nożną nie przepadają.

W dniach od 21. do 25. maja odbędzie się już po raz 100, czyli jubileuszowy, Chelsea Flower Show.  Podczas tej edycji swoją premierę będą miały również znane nam wszystkim – krasnale ogrodowe. W samym centrum Londynu zostanie urządzony raj dla trendsetterów i miłośników ogrodnictwa. Wystawa obejmie około 4,5 hektarów.

sxc

sxc


Nie jest to największa wystawa tego typu, ale z pewnością to wydarzenie należy do najstarszych i najbardziej renomowanych na całym świecie. Organizatorzy przewidują niemalże 160.000 odwiedzających, około 60 projektantów oraz 15 wielkich i 21 mniejszych ogrodów, gdzie zaprezentowane zostaną najnowsze pomysły i trendy w ogrodnictwie. Oczywiście jak co roku, całe wydarzenie otworzy królowa Elżbieta II. Dla koronowanej będzie to już 49. Chelsea Flower Show, który odwiedzi.

,,Największą atrakcją wydarzenia jest to, że co roku można zobaczyć coś nowego” – uważa Sally Burke, jedna z miłośniczek tego przedsięwzięcia, która bilet kupiła już w przedsprzedaży. A ceny biletów na kwieciste show wahają się od 300 do nawet 850 zł za dzień.

Więcej informacji: http://www.rhs.org.uk/shows-events/rhs-chelsea-flower-show/2012

Autor: Monika Łyszczyk

Źródło: http://www.spiegel.de/reise/europa/london-100-jahre-chelsea-flower-show-a-900213.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry