Podróże: Sztuka w Hong Kongu

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, PODRÓŻE, STYL ŻYCIA, ŚWIAT

Chiny – państwo azjatyckich  kultur, wielkich aglomeracji miejskich oraz najprężniej rozwijającej się gospodarki na świecie. Mówi się, że Hong Kong to miasto, gdzie Wschód spotyka się z Zachodem. To Chińczycy właśnie słyną z najdziwniejszych i najbardziej nieprawdopodobnych, ale i genialnych pomysłów na życie oraz sztukę.

fot. DAVID ILIFF/ CC-BY-SA 3.0

fot. DAVID ILIFF/ CC-BY-SA 3.0

W Hong Kongu zaczyna się właśnie sezon, podczas którego króluje sztuka. Z roku na rok w mieście pojawia się coraz więcej nowoczesnych, współczesnych wydarzeń artystycznych, które odbywają się w Art Basel (dawniej ART HK) – w miejscu największych targów sztuki współczesnej. W ciągu ostatnich kilku lat Hong Kong zapewnił już sobie stałe miejsce w międzynarodowym kalendarzu wydarzeń kulturalnych.

To, czy jesteś miłośnikiem sztuki od lat lub też jest to twoje zamiłowanie od niedawna, nie ma wielkiego znaczenia, gdyż każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Wszyscy mogą oglądać, uczyć się lub też kupować dzieła sztuki, które powiększą domową kolekcję. Najważniejsze wydarzenia podczas targów sztuki w Hong Kongu to m.in.: Art Basel, Społeczeństwo Azji, Mobile M+: Inflacja, Pasożyt, Współczesne show sztuki azjatyckiej, Ol!, Oko Hong Kongu i wiele innych.

Więcej informacji: https://www.artbasel.com/en/Hong-Kong

Autor: Monika Łyszczyk

Źródło: http://travel.cnn.com/hong-kong-art-explosion-what-see-month-622451?hpt=travel_hp_herobox

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry