Tajemniczy projekt 1666, Ubisoft i Patrice Desilets – walka rozpoczęta?

AKTUALNOŚCI, GRY, MEDIA, ROZRYWKA

Ubisoft na spotkaniu z inwestorami dokładniej przyjrzał się wynikom finansowym za ubiegły rok. Możemy jedynie zgadywać, że musiały być niezbyt sprzyjające, bo studio zapowiedziało wstrzymanie prac nad enigmatycznie nazwanym projektem – „1666”. Niezapowiadany nigdy wcześniej projekt odłożono na półkę z „kiedyś, może zajmiemy się produkcją tego czegoś”.

sxc

sxc

Pomiędzy tajemniczą grą a Patrice Desilets’em istnieje poważny związek. Producent zamierzał wyprodukować „1666” po odejściu z Ubisoftu. Pracując dla THQ nie zdążył zrobić zbyt wiele w temacie projektu, bo nowy pracodawca zbankrutował. Część licencji oraz prawa do nowych pomysłów wykupił… Ubisoft. Tym sposobem Desilets powrócił na pod dach dawnego miejsca zatrudnienia. Przewrotny akcent nie zakończył burzliwej historii. W dalszych aktach pomiędzy Yvesem Guillemont’em a producentem nadal dochodziło do kłótni. W obliczu braku porozumienia, Desilets opuścił pokład firmy. Chyba na dobre.

Desilets’owi ani w głowie rezygnacja z projektu. Ogłosił walkę o swój pomysł, bo jak sam przyznaje nie ma praw do gry. Gdyby Ubisoft zrezygnował z produkcji miałby sznasę przejąć markę. W obecnej sytuacji jest to niemożliwe.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://www.technobuffalo.com/2013/05/16/ubisoft-suspends-production-on-1666-after-firing-patrice-desilets/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry