Box office i spadek pozycji „Irona Man’a 3”. „Wielki Gatsby” wielką klapą?

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Ostatni blocbuster Shanea Black’a po święceniu wielkich tryumfów na listach hitów kinowych spadł na drugie miejsce. W ciągu pierwszego weekendu od premiery zarobił nieco ponad 35 mln dolarów i przeczuwano, że jedynym realnym kandydatem do walki o miejsce na podium jest ekranizacja amerykańskiego klasyka autorstwa Francisa Scotta Fitrzgeralda. Tymczasem na prowadzenie wysunął się nowy „Star Trek” zgarniając w tym samym czasie dwa razy więcej niż „Iron Man 3”. Oczywiście w rankingu najbardziej dochodowego filmu wciąż przoduje Tony Stark. „Wielki Gatsby” nie może poszczycić się podobnym wynikiem. Zarobił 23, 41 mln dolarów.

iron man poster

iron man poster

W samych Stanach Zjednoczonych Gatsby plasuje się na drugim miejscu z 90,15 mln. Producenci mogliby być zadowoleni z takiego wyniku, gdyby nie 53% spadek popularności. Premiera „W ciemność. Star Trek” nie zadowala frekwencją. Do tej pory zdobył jedynie 83,9 mln, przy czym pierwsza część zainkasowała 79 mln. Oczekiwano lepszego wyniku, a tymczasem sequel zdobył zaledwie 4 mln więcej.

Nawet spadek zainteresowania amerykańsko-chińską produkcją nie zmienia wiele w obecnej sytuacji kinowej. Niekwestionowanym królem boxoffice’ów jest „Iron Man 3” z wynikiem 1mld 73mln dolarów zarobionych na całym świecie.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://www.boxofficemojo.com/weekend/chart/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry