Koniec z produkcjami EA dla Wii U

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, KOMPUTERY, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Niekończące się pasmo nieszczęść nie wróży dobrej przyszłości konsoli. Co rusz wychodzą informacje, które pogarszają jej, i tak już nieciekawą, sytuację. Epic Game wycofało swój najnowszy silnik graficzny Unreal Engine 4 z planów dla Wii U a krótko później dołączyli do nich „Elektronicy” z Frostbite 3.

wiiU

Na krótką metę Electronic Arts nie obdarzy maszynki swoimi grami na nowym silniku. Niby nie wynika z tego nic złego. Zważywszy jednak na fakt, że wszystkie obecne projekty (a jest ich piętnaście) wykorzystują Frostbite 3, jej położenie przestaje wyglądać kolorowo. Ostatecznie gwóźdź do trumny wbijają przedstawiciele firmy wypowiadając niepochlebne komentarze na temat konsoli. Studio deweloperskie nie ma zamiaru dłużej wspierać „żywego trupa” jak określa konsolę Bob Summerwill.

Trochę wcześniej o odejściu od Nintendo zdecydowała ekipa Avalanche. Założyciel firmy swoje postępowanie motywuje inaczej niż EA i Epic Games. Jak twierdzi zbyt mało graczy korzysta z Wii U, chociaż to „fajna platforma”. Cristopher Sundberg wypomina twórcom problematycznej konsoli kiepską komunikatywność co, jak podkreśla, jest drugim argumentem w sprawie rezygnacji ze wspierania jej  swoimi tytułami.

Autor: Ewa Grześkow

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry