Flirt w praskim metrze mile widziany – czyli Love Train po czesku

AKTUALNOŚCI, PODRÓŻE, STYL ŻYCIA, ŚWIAT

Żyjemy w czasach, w których wszystko dzieje się bardzo szybko. W codziennej gonitwie często zapominamy o drobnych przyjemnościach, które sprawiają wiele radości i urozmaicają nasze życie. Coraz rzadziej poznajemy nowych ludzi poza światem Internetu. Zważając na to, ile czasu dziennie jesteśmy zmuszeni przeznaczyć na ciągłe przemieszczanie się po mieście – władze Pragi mają nowy pomysł na to, jak ożywić nasze kontakty towarzyskie.

fot.Miaow Miaow /cc.3.0

fot.Miaow Miaow /cc.3.0

Pod koniec tego roku ma zostać zrealizowany projekt, który przewiduje wydzielenie odpowiednich wagonów w praskim metrze dla ludzi, którzy mają ochotę poflirtować. Ma to przede wszystkim ułatwić nawiązywanie nowych znajomości, jak również pokazać, że w metrze oprócz czytania, czy uczenia się, można poznać kogoś ciekawego. Być może dzięki takim rozwiązaniom więcej ludzi zmieni swój środek transportu na metro, na czym zyskałoby zakorkowane na co dzień miasto.

Wagony będą specjalnie oznakowane. Ponadto będą podawane komunikaty w kilku językach, by każdy mógł zrozumieć oraz by uniknąć nieporozumień i nikogo do rozmów nie zmuszać.

Autor: Monika Łyszczyk

Źródło: theaustralian.com.au ,national-geographic.pl/i>

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry