Gracze będą musieli płacić za granie w używane gry na Xboxie?

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Microsoft wydało oświadczenie mówiące o używanych grach na swoją nową platformę. Według słów przedstawicieli Xbox One, produkcje na konsolę będą opatrzone kodami aktywacyjnymi. Dopiero po wprowadzeniu hasła instalacja zostanie rozpoczęta, a dane zapisane na dysku. Przez powiązanie z kontem Xbox Live każdy z użytkowników oraz osoby mające dostęp do danego profilu zagrają w odpowiedni tytuł.

fot. microsoft

fot. microsoft


Gry czasami jednak są pożyczane i tu zaczynają się schody, bo w przypadku ponownej instalacji, nowy użytkownik musi wprowadzić ten sam kod, co jest równoznaczne z wniesieniem opłaty wysokości ceny rynkowej danej gry. Inaczej sytuacja wygląda jeżeli zalogujemy się do swojego konta na innej konsoli. W takim przypadku obędzie się bez uszczerbku na portfelu.

Gigant z Redmond jest w trakcie prac nad własnym systemem wprowadzania „używek” do obiegu. Więcej szczegółów poznamy wkrótce, a najpewniej podczas tegorocznych E3. Konkretne dane przydadzą się najbardziej konsumentom zza Oceanu. U nich rynek używanych gier jest bardziej rozwinięty niż u nas

Sony swego czasu uspokoiło graczy – PS4 obsłuży „używki”. Gracze nie cieszyli się długo, bo Shouhei Yoshida wspomniał o kodach aktywacyjnych jako pomyśle wydawców.

Autor: Ewa Grześkow

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry