Bayern Monachium najlepszy w Europie

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Mimo że serca Polaków kazały wierzyć w triumf Borussii Dortmund, to jednak finałowy mecz Ligi Mistrzów wygrał faworyt, jakim był Bayern Monachium. Bawarczycy wygrali 2:1 i mogą cieszyć się z piątego Pucharu Europy w historii.
uefa_champions_league_logo_2921
Borussia jednak nie była zespołem gorszym. W pierwszej połowie to właśnie dortmundczycy nadawali rytm grze, stosując bardzo wysoki pressing na rywalu i wiele razy zagrażając bramce Neuera. Ten natomiast rozegrał spotkanie życia, bowiem pomylił się jedynie przy straconej bramce z rzutu karnego,a w trakcie meczu miał wiele znakomitych interwencji. Jego vis-a-vis Weidenfeller również bronił wyśmienicie, a przy straconych bramkach miał niewiele do powiedzenia.

Wszystkie bramki padły w drugiej części meczu. Najpierw wynik otworzył Mandzukic w 60. minucie po asyście Arjena Robbena. Stan spotkania wyrównał chwilę później z rzutu karnego Gundogan, jednak ostatecznie tuż przed końcem spotkania Bayern na prowadzenie wyprowadził Robben.