Europa na widelcu 2013 – zapraszamy do Wrocławia

AKTUALNOŚCI, PODRÓŻE, POLSKA, STYL ŻYCIA

W tym roku obchodzimy piąty jubileusz Europy na Widelcu. Biuro promocji miasta przygotowało dla wszystkim mnóstwo atrakcji. Na wrocławskim rynku już tradycyjnie będziemy gościć Roberta Makłowicza i Piotra Bikonta. Od 6 do 9 czerwca na rynku będzie rozstawiony jarmark produktów spożywczych, na którym będzie można kupić produkty regionalne oraz różne rodzaje piw i win.

europanawidelcu-2013-wroclaw
Natomiast 7 czerwca zapraszam wszystkich na Święto Szparaga, który jest uprawiany nawet w okolicy Wrocławia. Tego dnia czeka na Państwa wiele atrakcji, porady, konkursy i wielki pojedynek Roberta Makłowicza i Piotra Kucharskiego na najlepszy sos szparagowy.  Dodatkowo będzie można kupić świeże szparagi i posłuchać folkowego zespołu Hrdza.
Kolejnego dnia, 8 czerwca na wrocławskim rynku odbędzie się tradycyjna biesiada europejska, która rozpocznie się o 13:00 wyjątkową paradą kucharzy. Na scenie pojawi się także prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. A Panowie Makłowicz i Bikont przedstawią menu piątej edycji Europy na Widelcu. Pojawią się dania, aż z 20 krajów Europy. Motywem przewodnim jest kuchnia danego i współczesnego Wrocławia.

Jednak największą atrakcją będzie ponad 100kilogramowy urodzinowy tort, którego każdy uczestnik zabawy będzie mógł skosztować.
Muzycznie ugości wszystkich Wroclove Big Band i goście, między innymi Marek Bałata, Adrianna Niewolińska, oraz duet Soudz Good. A całą imprezę poprowadzi niezastąpiony Paweł Gołębski.

W tym czasie będziemy również świętować i uczestniczyć w V Wrocławskim Turnieju Nalewek, III Wrocławskiej Potyczce Destylatów Owocowych oraz Spotkaniu blogerów kulinarnych.
Takich uroczystości po prostu nie można przegapić!

Autor: Alicja Janik

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry