Lider Ekstraligi pokonany przez beniaminka

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŻUŻEL

Sześć poprzednich drużyn nie potrafiło znaleźć patentu na pokonanie Unibaxu Toruń. Żużlowcy z województwa kujawsko-pomorskiego jechali do Gniezna po kolejne dwa punkty. Tymczasem beniaminek najlepszej ligi w Polsce wyrwał „Aniołom” zwycięstwo. Pewnie zwyciężyły także ekipy z Zielonej Góry i Wrocławia.

Na papierze był to pojedynek Dawida z Goliatem. Teoretycznie Start Gniezno nie powinien mieć szans. Żużel jednak, zwłaszcza w tym sezonie, rządzi się swoim prawami i jak widać każdy może wygrać z każdym. Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnim wyścigu, a ostateczny rezultat spotkania to 46:44.

sxc

sxc


Bardzo wysoko wygrał Betard Sparta Wrocław, który podejmował u siebie częstochowskie „Lwy”. Również wysokim wynikiem zakończył się mecz w Zielonej Górze, gdzie Falubaz pokonał Unię Tarnów 54:36.

Swoje drugie zwycięstwo w sezonie odnieśli natomiast żużlowcy z Bydgoszczy, którzy wygrali na własnym obiekcie ze Stalą Gorzów 47:43. W drużynie z Wielkopolski praktycznie połowę wszystkich punktów dla swojej drużyny zdobył Niels Kristian Iversen, który zainkasował 21 „oczek” w siedmiu startach.

Z powodu złego stanu pogody odwołano mecz w Rzeszowie, gdzie Marma miała zmierzyć się z Lesznem.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry