Xbox One nie poprawi sytuacji niezależnych twórców gier

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, KOMPUTERY, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Gry od tzw. „indyków” zbierają coraz szersze grono fanów. Nierzadko w końcowym efekcie okazują się być ciekawsze niż produkcje wielkich i znanych. Sony dawno dało zielone światło niezależnym twórcom gier i szczerze powiedziawszy wychodzi na tym bardzo dobrze. Kolos z Redmond nie podziela zdania konkurencji i w dalszym ciągu nie zmienia sytuacji „indyków”.

fot. microsoft

fot. microsoft

MS ma swoją platformę dla niezależnych – Xbox Live Indie Games. Trudno mówić w jej przypadku o jakikolwiek powodzeniu, bo wartościowe gry tam po prostu nie wychodzą. Celem, który każdy twórca chce osiągnąć jest kategoria Xbox Live Arcade, wymaga ona jednak podpisania kontraktu z wydawcą. Przymus zawierania umowy z samym Microsoftem bądź jedno partnerami skutecznie odstraszał „indyków” przez co ciekawe po prosunie wychodziły na tą platformę. Twórcy konsoli przy przedstawianiu Xboxa One zapowiedzieli, że z powodu braku opłacalności Xbox Live Indie Games zamierzają jeszcze bardzie ukrócić wspomnianą kategorię.

Matt Booty w rozmowach z portalami branżowymi mówi, że MS zamierza kontynuować politykę dotyczącą wydawców, ale jednocześnie chce pozyskać nowych partnerów biznesowych. Im więcej współpracowników, tym więcej ciekawych projektów.

Ostatnie zdanie menedżera generalnego MS budzi nadzieje, ale pożyjemy zobaczymy

Autor: Ewa Grześkow

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry