Brave Festival 2013 we Wrocławiu od 7. do 12. lipca

AKTUALNOŚCI, MEDIA, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Niedługo we Wrocławiu odbędzie się już 9. edycja festiwalu o dumnej nazwie Brave Festival przeciwko wypędzeniom z kultury. Będą to różnego rodzaju wydarzenia kulturalne pod hasłem ,,Zaginiony rytm”, które za cel stawiają sobie pomoc światu, który w naszej kulturze masowej powoli zanika.

bravefestival2013

W tym roku będziemy mieli okazję oglądać Przegląd Filmowy,na ktrzm zaprezentowane zostaną filmy poświęcone Kambodży. Uruchomiona została już sprzedaż biletów, a wraz z nią oficjalna strona internetowa festiwalu (www.bravefestival.pl), gdzie znaleźć możemy dokładne informacje o zaplanowanych wydarzeniach. Dochód ze sprzedaży biletów wspomoże w całości organizację charytatywną ROKPA International, która pomaga najbiedniejszym dzieciom z Nepalu, Tybetu i krajów Afryki.

Również i w tym roku będziemy mogli doświadczyć muzyki z całego świata, m.in. z Korei, Maroka czy Tanzanii. Swoją egzotyczną, szamańską muzykę, taniec, gardłowy śpiew lub rytuały kulturowe  zaprezentują np. 12-osobowa grupa Królewskich Bębniarzy z Burundi, grupa Cheongbae z Korei, jak również 10-osobowy chór Ngqoko, złożony z kobiet z plemienia Xhosa z Republiki Południowej Afryki. Gwiazdą tegorocznego festiwalu ma być jedna z najbardziej znanych pieśniarek algierskich – Houria A?chi. Zaczaruje nas swą magnetyzującą muzyką improwizującą i współczesną, czerpiąc również z wpływów kultury śródziemnomorskiej.

Sprzedaż karnetów na Brave Festival rusza  4 czerwca. Zarówno bilety, jak i karnety będą do nabycia w punktach sieci TicketPRo oraz na stronie internetowej www.tickets.bravefestival.pl. Od 1 do 12 lipca bilety będzie można również kupować bezpośrednio w Centrum Festiwalowym.

Autor: Monika Łyszczyk

Źródło: bravefestival.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry