Osiągnięcia za oglądanie TV? Możliwe. Microsoft wnosi o patent

AKTUALNOŚCI

Xbox One zadziwia na każdym kroku. Po wzbudzeniu fali negatywnych uczuć, twórcy zmienili taktykę, wprowadzajc w konsternację. Oto znany z „trzystasześćdziesiątki” system „Osiągnięć” zaimplementowano dla jego następcy. Co w tym dziwnego?  Zdobywanie nowych Achievmentów rozszerzono i teraz będziemy je zbierać grając i oglądając telewizję. W ramach nagród przewidziano punkty rankingowe, punkty MS na zakup gier, wirtualne oraz realne(!) przedmioty.

philips-tv

Oglądanie programów telewizyjnych jeszcze nigdy nie było tak produktywne. Pamiętacie słowa rodziców powtarzających „od patrzenia w telewizor nikt się nie wzbogacił”? Teraz możecie im powiedzieć w jakim byli błędzie. Microsoft obsypie Was nagrodami nie tylko za śledzenie meczy czy filmów, ale również reklam (wreszcie przydadzą sie do czegoś poza irytowaniem).

W drodze do punktów i nagród pomóc ma Kinect. Inżynierowie od One chcą nieco ożywić telewizję, a kontroler nadaje się do tego najlepiej. Widz podczas programu będzie angażowany do wykonywania pewnych czynności. Aby zapobiec nadużyciom, czujniki kontrolera będą monitorowały obecność użytkownika w pokoju, a także jego emocje związane z materiałem oglądanym na monitorze.

Autor: Ewa Grześkow

źródło: theverge/gamespot

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry