Startuje konkurs wiedzy o Chinach

AKTUALNOŚCI, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT, WYDARZENIA KULTURALNE

Rok nauki języka w Chinach lub studia azjatyckie w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz książki o Państwie Środka – takie nagrody można zdobyć w konkursie organizowanym przez Fundację Odkryj Chiny. Pierwszy etap rusza 12 czerwca o godz. 16.00 w ośmiu miastach w Polsce.

stock.xchng

stock.xchng

Pytania dotyczące historii, geografii, kultury, nauki Chin i 60 minut na odpowiedź. Eliminacje odbędą się w ośmiu miastach w Polsce: Kaliszu, Katowicach, Lublinie, Poznaniu, Sopocie, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Następnie finał konkursu odbędzie się 29 czerwca o godz. 13.00 w Warszawie. – Po napisaniu testu, uczestnicy etapu finałowego zostaną zaproszeni na obiad do restauracji chińskiej. W tym czasie jury sprawdzi testy i wyłoni zwycięzców – mówi dr hab. Krzysztof Gawlikowski, prof. SWPS, przewodniczący komisji.

Nagrodą jest roczny kurs językowy w Chinach. Osoba, która zajmie drugie miejsce otrzyma darmowy indeks na pierwszy rok studiów azjatyckich w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. – Studia obejmują całą Azję Wschodnią, od Japonii po Birmę, ze szczególnym uwzględnieniem Chin. Najbardziej wnikliwie przedstawiona jest cywilizacja konfucjańsko-buddyjska – opowiada dr hab. Krzysztof Gawlikowski, prof. SWPS. Laureat przez rok będzie brał udział w zajęciach, w tym będzie miał zapewnioną dość intensywną naukę języka chińskiego oraz wykłady najlepszych specjalistów w Polsce.

Konkurs skierowany jest do osób od 17 do 30 roku życia. Aby wziąć udział należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.odkryjchiny.org w temacie wpisując „Konkurs wiedzy o Chinach”.

Organizatorami wydarzenia jest Fundacja Odkryj Chiny, we współpracy z SWPS, Towarzystwem Przyjaźni Polsko-Chińskiej oraz Centrum Języka Chińskiego.

źródło: swps

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry