Cyberpodziemie zagrożeniem dla naszych pieniędzy

AKTUALNOŚCI, BANKI, BIZNES, INTERNET, POLSKA, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

Na zwykłych użytkowników Internetu czyha wiele zagrożeń. Coraz mocniejszą i skuteczniejszą siłą stają się hakerzy, którzy manipulują naszymi pieniędzmi. Według badań firmy Trend Micro, internetowi przestępcy nadużywają Internetu do kradzieży pieniędzy. Cyberprzestępcy zakładają własne przeglądarki, mogą za jedną próbą pozyskać dane milionów użytkowników, a także dokonać kradzieży, które są na porządku dziennym.

stock.xchng

stock.xchng


Cyberpodziemie działa prawie jak inne gałęzie biznesu, w których jest wielki przepływ pieniędzy, tyle, że tu „brudnych”. Powstała zorganizowana struktura, która zajmuje się handlem dużej ilości informacji czy narzędzi. Takie ustrukturyzowanie nie sprzyja złapaniu hakerów. Aleksander Łapiński jako Sales Engineer w Trend Micro powiedział, że „Cyberprzestępcy dążą do osiągnięcia realnych zysków finansowych, udoskonalają swoje działania do momentu, w którym okażą się one skuteczne. Cyberpodziemie działa sprawnie również w Polsce”.

Cert Polska w raporcie „Analiza incydentów naruszających bezpieczeństwo teleinformatyczne”, odnotował ponad 10,5 mln automatycznych zgłoszeń, które dotyczyły naruszeń bezpieczeństwa, przede wszystkim przypadków źródeł spamu oraz botów. Informacje, które zostały skradzione są sprzedawane i wykorzystywane np. do kradzieży tożsamości, korzystania ze środków na kartach kredytowych lub nawet do ataku na innych internautów. Przestępcy wykorzystują informacje do zakupu luksusowych towarów.

Joanna Wińczewska
źródło: trendmicro.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry