Polonia nie zagra w Ekstraklasie

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

To już pewne, że w przyszłym sezonie Polonia Warszawa nie wystąpi w najwyższej piłkarskiej klasie rozgrywkowej w Polsce. Warszawski klub zalegał z wypłatami względem zawodników i piętnastego maja usłyszał decyzję o nieprzyznaniu licencji. Do 28 maja miał jednak czas, by uregulować zaległości. Tak się jednak nie stało i Polonia na pewno licencji nie otrzyma.

stock.xchng

stock.xchng


Jest to oficjalna decyzja Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN. Oprócz zaległości względem zawodników, klub nie uregulował także płatności względem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędu Skarbowego. W sumie mówi się o pięciu milionach złotych.

Pomóc chcą kibice ze Stowarzyszenia KS Polonia Warszawa, którzy są gotowi przejąć klub. Tak naprawdę przyszłość Polonii nie zapowiada się zbyt dobrze. Zasadniczo są trzy opcje. Najczarniejszy scenariusz przewiduje degradację do Klasy B. Przy założeniu, że będzie zgoda Mazowieckiego ZPN, klub mógłby wystartować od ligi czwartej. Istnieje także trzecia możliwość, by wykupić licencję innego klubu, najprawdopodobniej z pierwszej ligi.

A.Bielatowicz

źródło: pzpn.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry