Xbox One z blokadą regionalną

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, GRY, TECHNOLOGIE

Microsoft zdradza ostatnio bardzo dużo ze swojego podwórka. Szkoda tylko, że żadnego newsa nie można, nawet mimo wielkich chęci, nazwać pozytywnym. Informacja o blokadzie regionalnej nałożonej na X1nikogo nie powinna dziwić, ten sam zabieg dotyczył poprzednika next-genowej konsoli, jednak w obecnej sytuacji to kolejny strzał w stopę.
Nowy pad do Xboxa 360

Krótko mówiąc gracze z Europy nie będą w stanie korzystać z produkcji zza Oceanu czy Kraju Kwitnącej Wiśni. Zresztą reszta Świata ma podobnie, z tym że nasze rodzime gry nie wywołują wielkiego zamieszania poza granicami Polski. Oczywiście poczekanie na któregoś z krajowych wydawców byłoby najprostszym rozwiązaniem, ale w rzeczywistości nie zawsze do niego dochodzi. Dużą rolę spełnia też kwestia ceny – niektóre z „must have’ów” można zdobyć po dużo korzystniejszej cenie.

Sony nie szasta informacjami tak bardzo jak MS. W PlayStation3 zrezygnowano z przeżytku jakim jest blokada regionalna i nie zakończyło się to końcem świata, ani stratami finansowymi po niczyjej stronie. Raczej mało prawdopodobne aby przeciwnik Giganta z Redmond miał w planach powrót do tego rozwiązania, zwłaszcza że właśnie teraz trwa najbardziej zaciekła walka o graczy.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: gameinformer.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry