Derby kujawsko-pomorskie dla Torunia

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŻUŻEL

W środę doszło do zaległego spotkania w żużlowej Ekstralidze pomiędzy Polonią Bydgoszcz, a Unibaxem Toruń. Derby województwa kujawsko-pomorskiego wygrali zdecydowanie torunianie. W czwartek natomiast również w zaległym meczu Częstochowa miała zmierzyć się z gorzowską Stalą. Przeszkodą po raz kolejny okazała się pogoda.

sxc

sxc


W Bydgoszczy gospodarze wyraźnie nie poradzili sobie ze znacznie silniejszym rywalem. Gdyby nie dobra końcówka, to byłyby problemy z uzyskaniem trzydziestu punktów. Ostatecznie rywalizacja nad Brdą zakończyła się wynikiem 37:53. Liderami toruńskiej ekipy byli Tomasz Gollob, Adrian Miedziński oraz Chris Holder. W drużynie Polonii tylko Greg Hancock starał się bronić honoru miejscowej drużyny.

Kapryśna pogoda już drugi raz pokrzyżowała plany żużlowcom z Częstochowy i Gorzowa, którym także w drugim terminie, zaplanowanym na czwartek, nie udało się objechać zawodów. W najbliższą niedzielę rozpocznie się runda rewanżowa, choć tak naprawdę każda z drużyn wciąż ma zaległości z poprzednich kolejek. Najciekawiej zapowiadają się mecze w Tarnowie, gdzie przyjecie Zielona Góra, a także Częstochowie, gdzie miejscowi podejmą Wrocławian. Zarówno Falubaz, jak i Betard Sparta Wrocław w poprzedniej rundzie wysoko pokonali swoich przeciwników.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry