Intuitive Game Studios narodzone ze zgliszcz Team Bondi

AKTUALNOŚCI, GRY, MEDIA, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Któż z graczy nie marzy o własnym studiu produkującym liczące się w świecie tytuły lub zasileniu grupy pracujących dla takiego projektantów? Wizja współtworzenia hitów wygląda cudownie, niestety nie zawsze rzeczywistość ma intensywny kolor marzeń. Przekonali się o tym pracownicy studia Team Bondi. Ich ostatni tytuł, „L.A. Noire” zdobył popularność, ale by miał szansę wyjść poza bramy studia, wielu pracowników musiało okupić to wielkim trudem. Niby nic dziwnego.

sxc

sxc

Przecież w dzisiejszych czasach, każdy pracuje ciężko. Sytuacja projektantów z TB przybrała jednak nieciekawy obrót. Pracodawca zmusił ich do nadgodzin nie wliczonych w wynagrodzenie, wykluczył z listy twórców, stworzył warunki jak  obozu pracy. Po przejściu w ręce Kennedy Miller Mitchell, kłopoty TB wcale nie dobiegły końca. Musiano zwolnić wielu pracowników. W obliczu takiej sytuacji Alex Caryle i Kelly Baignet zainicjowali własną firmę.

Intuitive Game Studios działa na terenie  Autralii. Duet świeżynek z Sydney planuje zatrudnienie całej grupy pracowników (kto wie, może będą to bezrobotni teraz koledzy z poprzedniej firmy?) oraz stworzenie projektu przeznaczonego na next-genowe platformy.

Autor: Ewa Grześkow

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry