Maracana nie jest gotowa do mundialu?

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Chociaż do mistrzostw świata w Brazylii jeszcze rok, to już dzisiaj mówi się o tym, że mogą pojawić się problemy z legendarnym stadionem w Rio de Janeiro. Póki co został zamknięty, mimo że w niedzielę miał odbyć się tam towarzyski mecz Brazylii z Anglią. Spotkanie może nie dojść do skutku.

stock.xchng

stock.xchng


Tuż po tym jak Anglicy wylądowali w Brazylii, sąd wydał orzeczenie o „zawieszeniu” Maracany, gdyż okazuje się, że fanom może grozić niebezpieczeństwo. Niedawno doszło do renowacji obiektu, która w sumie wyniosła 286 milionów funtów. Mimo to konstrukcja może być niebezpieczna w czasie wydarzeń sportowych, gdy na trybunach zasiądzie kilkadziesiąt tysięcy widzów. Modernizacja stadionu trwała dwa lata i została zakończona ledwie miesiąc temu.

Wszystko po to, by stadion mógł być jednym z obiektów mundialu w 2014 roku. Organizatorzy obawiają się, że cała sytuacja z rzekomymi problemami po renowacji może niekorzystnie wpłynąć na organizację mistrzostw. Zaplanowany natomiast na niedzielę pojedynek Anglii z Brazylią stoi pod znakiem zapytania.

A.Bielatowicz

źródło:bbc,telegraph

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry