Ostatni sześcian rozbity. Zagadka „Curiosity” rozwiązana

AKTUALNOŚCI, INTERNET, ŚWIAT

W listopadzie ubiegłego roku Peter Molyneux zapoczątkował zabawę w rozbijanie sześcianów. Posiadacze urządzeń mobilnych otrzymali od studia 22 Cans zadanie zniszczenia ogromnej kostki złożonej z wielu mniejszych. Aby dotrzeć do tajemnicy ukrytej gdzieś głęboko, we wnętrzu figury, wszyscy podpięci do serwera musieli współpracować. Nagrodę otrzyma naturalnie jedna osoba, ale kilkumilionowa popularność świadczy o tym, że każdy wierzył w swoje zwycięstwo. Po upływie sześciu miesięcy szczęśliwiec został wyłoniony. Szkot z Edynburga zdołał odkryć tajemnicę „Curiosity”.

The new STAR7 waterproof smartphone

Molyneux zapowiadając projekt, zdradził jedynie, że życie odkrywcy skarbu prawdopodobnie ulegnie zmianie. Niezwykłym trofeum eksperymentu jest… pozycja boga. W najnowszej produkcji studia, Bryan Henderson pobawi się w stwórcę. Oprócz wpływu na rozgrywkę i świat dostanie też pieniądze. Część zysków z gry „Godus” wpadnie do jego kieszeni.

Szczęśliwiec pewnie już świętuje zwycięstwo, w końcu nie każdy awansuje ze zwykłego gracza na pozycję boga. Tym bardziej, że (jak sam mówi) do ostatniego sześcianu doszedł w godzinę po zakupie gry. Co jak co, ale na uśmiech losu Szkot nie może narzekać.

Autor: Ewa Grześkow

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry