Google Maps dba o rowerzystów

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

Wielu z nas z pewnością ceni sobie usługę Google Maps, która bardzo ułatwia życie wszystkim tym, którzy lubią podróże – i te małe i te duże. Póki co odnajdywanie różnych adresów czy planowanie wycieczek umożliwiała przede wszystkim pieszym i kierowcom ,,czterech kółek”. Biorąc pod uwagę to,  jak wielką popularnością cieszą się sporty rowerowe – są już dobre wieści dla rowerzystów!

googlestreetview

W poniedziałek właściciele firmy Google oznajmili, że planują rozszerzyć usługę Google Maps o kolejne funkcje. A będzie to m.in. możliwość zobaczenia i zaplanowania tras rowerowych. Skorzystać z tego udogodnienia będą mogli mieszkańcy poszczególnych miast europejskich – m.in. Polski, Niemiec, Francji czy Luxemburga. Poza trasami dostosowanych dla miłośników jednośladów, użytkownicy będą mogli również zobaczyć, gdzie będą musieli zsiąść z roweru. O takich miejscach będzie informowała wskazówka ,,przeprowadź rower”. Ponadto będziemy mogli znaleźć informacje o rodzaju nawierzchni czy różnicach wzniesień, na jakie natrafimy podczas przejażdżki.

Twórcy nowej usługi znają najnowsze trendy na rynku technicznym i już wiadomo, że trasy rowerowe będzie można wyznaczać zarówno na laptopie, jak i na urządzenia mobilnych. Jak widać, wszystko ,,jedzie’’ w dobrym kierunku.

Autor: Monika Łyszczyk

Źródło: google

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry