Rewolucja na rynku telefonii komórkowych

AKTUALNOŚCI, MOBILE, POLSKA, TECHNOLOGIE

Wejście na rynek nowej oferty telekomunikacyjnej nju.mobile wprowadziło wiele zamieszania. Najtańsza telefonia komórkowa od razu przypadła do gustu użytkownikom i zyskała wiele zwolenników. Traci na tym na pewno konkurencja, która od dłuższego czasu ma jednakowe stawki. Jednak to wstrząśnięcie rynkiem, spowodowało, że każdy walczy o utrzymanie swoich klientów. To zawzięcie widzieliśmy chociaż w nagłej zmianie cen przez Play, kilka godzin po ogłoszeniu ich przez nju.mobile.

stock.xchng

stock.xchng

Takie są juz zasady rynku. Wojna między operatorami trwa od dawna. Rewolucję rozpoczęła Heyah, która wprowadziła w 2004 roku 98 groszy za minutę. Witold Tomaszewski nazwał to pierwsza fazą. Obecnie zaczyna się piąta. Jednak pozostałe trzy zostały rozpoczęte przez Play, który sukcesywnie obniżał stawki i wprowadzał urozmaicenia w swojej ofercie. Nowością przede wszystkim jest inne naliczanie. Na początku trzeba było zapłacić już za samo rozpoczęcie rozmowy, później za każdą wykorzystaną sekundę. Teraz za konkretną kwotę dzwonimy ile chcemy i do kogo chcemy – także między sieciami.

Powinniśmy również wiedzieć, że to Orange zaproponowało te nowe rozwiązania. Jednak, aby wyróżnić ją od swojego głównego produktu, nadano mu nową nazwę, szatę graficzną, a nawet nie podaje się informacji, czyj jest to produkt.

Powodem dla którego powstała nowa sieć, jest uzyskanie większej liczby klientów. Kiedyś za telefon płaciliśmy duże sumy, teraz kiedy ceny są niższe, firma, aby zarobić potrzebuje już nie milion, ale dziesięć milionów użytkowników. Biorąc pod uwagę to, że wiele osób ma już komórkę, operatorzy muszą pozyskiwać klientów, którzy przenoszą sie z innych sieci. Kuszą ich między innymi możliwością zachowania starego numeru.

Możemy się spodziewać nawarstwiania się coraz to nowszych ofert i spadku cen. Dla użytkowników telefonów będzie to duży zysk, lecz dla firm, walka o przetrwanie.

Autor: Katarzyna Świerczyńska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry