Wakacyjny raport – kto, gdzie i za ile

AKTUALNOŚCI, PODRÓŻE, POLSKA, STYL ŻYCIA, ŚWIAT

Wakacje zbliżają się wielkimi kroki i wielu z nas już po majówce zastanawia się, gdzie spędzi te kilka dni wyczekanego urlopu. Niektórzy, wierni temu co polskie, jadą w góry, nad Bałtyk lub też mazurskie jeziora. Odważniejsi decydują się na wyjazd poza granice naszego kraju. Raport przeprowadzony przez Mondial Assistance pokazuje to, jak wielu z nas wyjeżdża na wakacje oraz jakie miejsca cieszą się największą popularnością wśród polskich turystów.

stock.xchng

stock.xchng

Szczegółowy raport mówi m.in. o tym, że ponad połowa z nas planuje wyjechać gdzieś na wakacje. Niemal 6 mln. osób wybiera się za granicę, a takie wakację kosztować będą średnio 2,5 tysiąca złotych. Zagraniczny urlop potrwa przeważnie 11 dni. Na żaden wypoczynek nie pojedzie aż 14,5 mln Polaków, ale pocieszające jest to, że liczba ta zmniejszyła się o 6% w porównaniu z rokiem poprzednim. Wśród tych osób, aż ¾ była również na wakacjach w zeszłym roku, a to znaczy, że wyjeżdżamy coraz chętniej.  Mimo to jednak, większość z nas wakacje spędzi w kraju. Jeśli chodzi o zagranicę, najczęściej wybieramy Chorwację (14%), Hiszpanię, Włochy (po 8%) oraz Grecję (7%). W zeszłym roku większą popularnością niż teraz cieszył się Egipt.

Na wakacje wyjadą przede wszystkim osoby młode w wieku między 18 a 29 lat. Osoby te charakteryzują się również tym, że na co dzień mieszkają w dużych miastach, mają wykształcenie średnie lub wyższe, a dochód ich gospodarstwa to średnio powyżej 4,5 tys. (jeśli chodzi o wyjazdy zagraniczne – 6 tys.). Ciekawe jest również to, że aż ¾ z nas zamierza taki wyjazd zorganizować samodzielnie. Lubimy sami decydować o formie spędzania wolnego czasu i dopasowywać ofertę do własnych, indywidualnych potrzeb.

Więcej wyników raportu znaleźć można na stronie internetowej www.national-geographic.pl

Autor: Monika Łyszczyk

Powiązane wpisy

  • mysia

    No właśnie dlaczego w tym raporcie zabrakło Tunezji, przecież to też bardzo częsty kierunek turystyczny, ja byłam już tam dwa razy i za każdym razem bardzo mi się podobało, aczkolwiek lubię też Grecję i Portugalię, właśnie w tym roku chcę wybrać się na Kretę, co prawda jeszcze do urlopu chwila, więc i nic nie rezerwowałam, czekam na ofertę last, widzę, że polecacie biuro alfa star, przejrzę ich stronę, tyle się słyszy o bankructwach biur, że lepiej wybrać to znane i dobrze opiniowane.

  • pikollo

    ja widziałam na stronie alfy Tunezję za tysiaka, nie jestem jakimś wyjadaczem jeśli chodzi o wyjazdy, wydaję mi się, że to bardzo mało. Dla pewności posprawdzam jeszcze na stronach konkurencji i jak okaże się, że cena jest dobra a opinie pozytywne to do nich wrócę 🙂

  • Irma

    wakacje za granicą stają się coraz tańsze, albo też Polacy są coraz bogatsi 🙂 15 lat temu mogłam sobie tylko pomarzyć o wczasach w ciepłych krajach. Teraz, nawet mając dwójkę dzieciaków, stać nas z mężem, żeby wyjechać a tydzień na przykład do Egiptu. W tym roku kupiliśmy wycieczkę do Turcji, też nie wydaję mi się, żebyśmy przepłacili. Fajnie, że czasy tak diametralnie się zmieniły.


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry