Wygrane gospodarzy i skandal w Lesznie

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŻUŻEL

W dziesiątej kolejce żużlowej ekstraligi wygrywali gospodarze i pewnie wszystkie mecze spokojnie przeszłyby do historii gdyby nie kompromitacja i kolejny skandal żużlowy, do którego tym razem doszło w Lesznie.

Do Wielkopolski przyjechał Rzeszów, by objechać kolejne ligowe spotkanie. Mecz został przesunięty na późniejszą godzinę z powodu złego stanu nawierzchni. Goście z Podkarpacia od samego początku protestowali i ostatecznie w ogóle nie wyjechali na tor. Sędzia nakazał jednak rozpoczęcie meczu, w którym wystartowali tylko gospodarze. Leszczyńskie „Byki” w każdym z piętnastu biegów wyjeżdżali na tor sami, przez co rezultat każdego z wyścigów to 5:0, a cały mecz zakończył się wygraną 75:0. Rzeszowianie poniosą kary za odpuszczenie meczu.

sxc

sxc


W pozostałych pojedynkach Unia Tarnów pewnie pokonała Falubaz Zieloną Górę, inkasując punkt bonusowy, Gorzów pokonał Bydgoszcz, natomiast toruńskie „Anioły” nie miały tym razem litości dla beniaminka i wygrały z Gnieznem 62:28. Częstochowianie zrewanżowali się Betardowi Sparcie Wrocław i zwyciężyli na własnym obiekcie, jednak punkt bonusowy za dwumecz pojechał do stolicy Dolnego Śląska.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry