Janowicz-Bednarek w ćwierćfinale French Open

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŚWIAT, TENIS

Po duecie Fyrstenberg-Matkowski do najlepszej ósemki tegorocznego turnieju na kortach Rolanda Garrosa dołączył Tomasz Bednarek i Jerzy Janowicz.

sxc

sxc

Po bardzo dobrym meczu wyeliminowali z dalszej gry Daniela Gimeno-Travera i Roberto Bautista Aguta. Polski duet znakomicie rozpoczął mecz, bo w pewnym momencie było już 5:1 w pierwszym secie. Hiszpańska para wygrała kolejne trzy gemy, jednak świetnie dysponowanych naszych tenisistów nie udało się już dogonić. Pierwsza partia zakończyła się rezultatem 6:4. Seta drugiego wygrali w identycznych rozmiarach.

W kolejnym meczu, którego stawką będzie już półfinał, Bednarek z Janowiczem zagrają przeciwko parze Pablo Cuevas – Horacio Zeballos. Nasz drugi duet wciąż musi poczekać na swoich rywali.
We wtorek w Paryżu kolejne emocje, bowiem z Sarą Errani zmierzy się Agnieszka Radwańska.