Barcelona za dwa miliony

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

20 lipca tego roku Lechia Gdańsk zmierzy się z Barceloną w towarzyskim meczu. Jak się okazuje, samo sprowadzenie katalońskiego klubu będzie kosztować 2 miliony euro. Rzekomo ponad 30% tej sumy to koszty ściągnięcia na mecz Lionela Messiego.

Wychodzi więc na to, że Argentyńczyk jeśli pojawi się w Gdańsku, to za sumę 600 tysięcy euro. Spotkanie otrzymało miano „Supermeczu”. Jednorazowe zorganizowanie całej imprezy wyniesie około dziesięciu milionów euro. Organizator podkreśla jednak, że chce, by impreza odbywała się co roku. Zapewnia również, że jest ona w pełni komercyjna, a środki nawet w najmniejszym stopniu nie będą pobierane z finansów publicznych.

stock.xchng

stock.xchng


Bilety na pojedynek z Barceloną mają kosztować już od 95 złotych. Przygotowano 41 tysięcy wejściówek w sześciu kategoriach cenowych. Najdroższe, w strefie VIP, będą kosztować do tysiąca złotych. Wejściówki można zakupić na stronie supermecz.pl

Pierwotnie inicjatorem konfrontacji z Barceloną była Wisła Kraków. „Biała Gwiazda” wycofała się jednak, argumentując tym, że nie chciano przełożyć ich ligowego meczu.

A.Bielatowicz

źródło: tvn24,supermecz.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry