Matkowski i Fyrstenberg odpadają z French Open

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, TENIS

Dość pechowo swoją przygodę z French Open zakończyli Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. W trzecim secie polski duet musiał poddać mecz i to para austriacko-brazylijska awansowała dalej.

W pierwszym secie Polacy pokonali Alexandra Peyę i Bruno Soaresa aż 6:1. Druga partia była szczęśliwa dla rywali polskiej pary. Po zwycięstwie 6:4 stan meczu został wyrównany. W trzecim secie doszło jednak do kreczu. Z powodu kontuzji Macieja Matkowskiego Polacy musieli oddać pojedynek.

Tym samym do półfinału awansowali rywale, którzy zmierzą się albo z amerykańskimi braćmi Bobem i Mike’em Bryanami, albo z ósmym duetem imprezy – Hiszpanami Davidem Marrero i Fernando Verdasco.

Wydaje się, że była szansa, by awansować dalej. Los jednak chciał inaczej, a ćwierćfinał i tak jest wielkim sukcesem. Wcześniej na drodze Polaków w turnieju stanęli Czesi Jan Hajek i Radek Stepanek (7-5 6-3), Niemcy Andre Begemann i Martin Emmrich (6-0 6-2) oraz Francuzi Jonathan Dasnieres De Veigy i Florent Serra (6-4 6-3).