Polacy najlepszą parą na świecie

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŻUŻEL

Na Motoarenie w Toruniu odbył się turniej Eurosport Best Pairs, który w tym roku był nieoficjalnymi zawodami o mistrzostwo świata w jeździe parami. Najlepiej spisali się Polacy w składzie Tomasz Gollob, Adrian Miedziński, którzy w finale pokonali Rosjan.

sxc

sxc


Turniej składał się z 21 biegów zasadniczych, barażu i finału. W gonitwie barażowej wystartowała druga i trzecia ekipa rundy zasadniczej, a więc w tym przypadku byli to Polacy i Duńczycy, którzy startowali bez Nickiego Pedersena. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszedł polski duet, który później w finale doskonale poradził sobie także z parą rosyjską, Emilem Sajfutdinowem i Grigorijem Łagutą.

W polskim zespole obecny był także Jarosław Hampel, który jednak pełnił rolę rezerwowego i ani razu nie pojawił się na torze. Była to chyba słuszna decyzja, bowiem Miedziński zdobył 26 „oczek”. Cztery mniej zainkasował Tomasz Gollob. Trzeba zaznaczyć jednak, że w turnieju obowiązywała nieco inna punktacja. Za zwycięstwo przyznawano 4 punkty, za drugie miejsce trzy, a za trzecie dwa. Wszystko po to, by uniknąć biegowych remisów.

Najgorzej zaprezentowali się Amerykanie, wśród których całą sumę 20 punktów zdobył Hancock, a także Szwedzi, również zdobywcy dwudziestu „oczek”.

A.Bielatowicz

źródło: eurosport

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry