Zawisza i Cracovia w Ekstraklasie

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Ostatnia kolejka 1. ligi polskiej piłki nożnej przyniosła końcowe rozstrzygnięcia co do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. W przyszłym roku jako beniaminek wystąpi Zawisza Bydgoszcz oraz Cracovia, która po roku przerwy wraca do elity.

stock.xchng

stock.xchng


Do chyba dość nieoczekiwanego wyniku doszło w Świnoujściu, gdzie miejscowa Flota rozprawiła się z Niecieczą 4:1. Klub z Małopolski praktycznie cały sezon był na czele ligowej tabeli, by pod koniec znów nie awansować. Powtarza się więc historia z zeszłego roku, a kibice z pewnością będą doszukiwać się teorii spiskowych, bowiem nie od dziś wiadomo, że klub z Niecieczy miałby problemy z otrzymaniem licencji do gry w Ekstraklasie.

Trzy punkty w Legnicy zdobyli natomiast piłkarze Cracovii i w przyszłym roku ponownie odbędą się derbowe pojedynki w stolicy Małopolski. Wysoko wygrała także Zawisza Bydgoszcz, bo aż 4:0 z Bytomiem, dzięki czemu zapewniła sobie pierwsze miejsce w lidze i upragniony awans. Po raz ostatni w najwyższej lidze bydgoszczanie występowali w 1994 roku. Cztery lata wcześniej osiągnęli swój najlepszy rezultat, którym było czwarte miejsce.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry