Letni Festiwal Gitary

AKTUALNOŚCI, KONCERTY, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA

Już niedługo bo 26 lipca odbędzie się 13. Letni Kurs Gitary KRZYŻOWA 2013 i potrwa, aż do 3 sierpnia. Tak jak podczas każdej wcześniejszej edycji na festiwalowej scenie zagrają artyści z Polski jak i z zagranicy, wykładowcy kursu oraz specjalnie zaproszone na tę okazję osobistości.

sxc

sxc


Na koncerty mogą przyjść również osoby spoza kursu, dlatego co roku wydarzenie to przyciąga sporo zainteresowanych, zarówno turystów jak mieszkańców regionu. Odbędzie się w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży czyli w zabytkowych salach XVIII-wiecznego kompleksu pałacowego. Jako pierwszy na festiwalu wystąpi wybitny artysta Piotr Restecki, który tradycyjnie przedstawi swoje fingerstylowe show.

Podczas kolejnych wieczorów będzie można posłuchać muzyki jazzowej, akustycznej i improwizowanej w wykonaniu miedzy innymi Helmuta Jazbara z Austrii oraz duetu Roberta Horny i Krzysztofa Pełecha z gościnnym udziałem Marcina Olaka. Miłośników gitary klasycznej zapraszam na koncert Marka Pasiecznego i Michała Stanikowskiego. Kurs zakończy się koncertem finałowym poświęconym twórczości wrocławskiego gitarzysty Jaremy Klicha.

Autor: Alicja Janik

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry