Nowe systemy, OS X Mavericks, iOS 7 oraz sprzęt na Apple WWDC 2013

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, KOMPUTERY, MOBILE, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Wczorajszego wieczoru, na corocznym spotkaniu developerów, firma Apple przedstawiła szereg nowości. Wśród nich zaprezentowano nowe oprogramowanie systemowe dla platformy mobilnej iOS oraz komputerów osobistych OS X Mavericks (10.9). iOS 7 został całkowicie przeprojektowany i prezentuje zupełnie nowy interfejs użytkownika. Użyto odmiennej do obecnej typografii oraz urozmaicono sposób obsługi urządzenia dodając nowe funkcjonalności.
ios7-iphone5

Oprócz samego interfejsu Apple wprowadziło od dawna spekulowaną usługę iTunes Radio czyli , usługę radia internetowego zawierającego m.in. ponad 200 stacji i dostęp do katalogu muzyki z iTunes Store . Radio iTunes będzie miało szansę na konkurowanie z istniejącymi już na rynku popularnymi usługami takimi jak Pandora i Spotify. System będzie dostępny dla posiadaczy telefonów iPodów Touch 5 gen, iPhone 4 oraz tabletów iPad 2 wzwyż.

mavericks-itunes-iphone

Kolejnym ulepszonym systemem operacyjnym zaprezentowanym na WWDC 2013 był nowy OS X na komputery stacjonarne i notebooki. Z wersją 10.9 firma Apple postanowiła zerwać z „kocim” nazewnictwem i postanowiła ochrzcić system nazwą „Mavericks”.

Nowa wersja oprogramowania jeszcze bardziej uprości korzystanie z komputera. Zawiera ponad 200 nowych udoskonaleń m.in. związanych z Finderem, iCloud, Mapami. Nowością dla użytkowników desktopowych będzie możliwość korzystania z aplikacji iBooks. Jak dotąd Apple pozwalało na korzystanie z zakupionych w iTunes Store książek tylko na urządzeniach mobilnych (iPhone,iPad)

Oprócz oprogramowania Apple zaprezentowało nowe wersje komputerów MacBook Air oraz od kilku lat wyczekiwanego komputera dla profesjonalistów Maca Pro.

Nowy MacBook air doczekał się dużej zmiany w zarządzaniu baterią. Od teraz jak twierdzi producent praca w terenie bez podłączenia do sieci elektrycznej będzie możliwa aż przez 12 godzin (model 13,3 cala).

Nowy wygląd zewnętrzny oraz całkowita zmiana zastosowanych podzespołów zawitała do profesjonalnej maszyny Maca Pro. Zredefiniowano całkowicie zastosowaną architekturę z najnowszymi procesorami Xeon , podwójną jednostką graficzną FirePro oraz szybką pamięcią RAM oraz dyskami SSD.

Przedstawione powyżej nowości pojawią się już tej jesieni.

Powiązane wpisy

  • Anonimowy

    A czy będzie Thunderbolt i USB 3.0 w nowym Mac Pro?

  • szed

    Do autora artykułu: pojęcie Mavericks nie ma kompletnie nic wspólnego z tłum. ‚niezależny’ tylko z surfowaniem po wielkich falach zwanych właśnie Maverikami. Jest też taki spot surfowy w Północnej Californi.
    Nawet tapeta na kompie podczas prezentacji nowego systemu to właśnie sugeruje.

    Tak, że ten… preszę nie pisać takich bzdur ludziom.


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry