Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o uśmiercanie kotów

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ZWIERZĘTA

Zabrzańscy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzewanego o uśmiercanie kotów. Jak wynika z ustaleń, młody człowiek adoptował kilkanaście czworonogów za pośrednictwem Internetu, które to następnie zabił ze szczególnym okrucieństwem i wyrzucił do śmieci. Zatrzymany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Zastosowano wobec niego policyjny dozór i poręczenie majątkowe.

stock.xchng

stock.xchng


W minionym tygodniu zabrzańscy policjanci otrzymali informację tym, że 28-letni mężczyzna, przyjmujący koty do adopcji, nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań względem ich dotychczasowych właścicieli. Zobowiązywał się on m.in. do informowania dotychczasowych opiekunów zwierząt o warunkach w jakich przebywają czworonogi. Kobieta zawiadamiająca Policję o swoich obawach wskazała jednocześnie, że wie o tym, że nie jest jedyną osobą, która przekazała temu mężczyźnie koty do adopcji.

Niepokojącymi informacjami zajęli się funkcjonariusze z komisariatu przy ulicy Trocera. Jak ustalili policjanci, mieszkający w centrum Zabrza młody student jednej ze śląskich uczelni, od lutego 2013 roku do maja bieżącego roku, za pośrednictwem Internetu adoptował kilkanaście kotów. Operacyjni z wydziału kryminalnego zebrali dowody świadczące o znęcaniu się 28-latka nad adoptowanymi zwierzętami i ich uśmiercaniu.

Młody człowiek został zatrzymany. Zebrany dotychczas materiał dowodowy wskazuje, że 28-latek ze szczególnym okrucieństwem uśmiercił 20 kotów, które po zabiciu we własnym mieszkaniu pakował do worków, a następnie wyrzucał do kontenera na śmieci.

Zajmujący się sprawą policjanci z komisariatu II przedstawili zatrzymanemu zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem i uśmiercenia 20 kotów. Za ten czyn grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa w Zabrzu zastosowała wobec podejrzanego policyjny dozór i zabezpieczenie majątkowe.

źródło: (KWP w Katowicach / mw)

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry