Wielki powrót gigantów hard rocka

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, KONCERTY, MUZYKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Trzynastka to dla wielu pechowa liczba, ale na pewno nie dla legendarnego zespołu hard rockowego Black Sabbath. Nie najmłodsi już panowie wydali właśnie trzynasty krążek w swojej karierze, wraz z Ozzym Osbournem, który zastąpił już na dobre Ronniego Jamesa Dio, zmarłego trzy lata temu. Płyta zatytułowana jest prosto – „13”. Pierwszy od 25 lat krążek jest powrotem do korzeni, najmroczniejszych kompozycji zespołu. Zaś cały longplay jest nawiązywaniem do twórczości własnej Black Sabbath, potwierdza to chociażby dźwięk dzwonów i deszczu, użyty na ich debiutanckim albumie. Muzycy chcieli pokazać, że nadal są w stanie zagrać jak czterdzieści lat temu.

fot. Alex Ex/cc 3.0

fot. Alex Ex/cc 3.0

Niesamowite w tej płycie jest to, że zespół zebrał się po tylu latach i nagrał kolejną świetną płytę. A wiele wskazywało na to, że już nigdy do tego nie dojdzie. Tony Iommi nie wiedział, czy kiedykolwiek zagra po wykryciu u niego chłoniaka. O Osbournie powszechnie wiadomo, że próbował wszystkich środków odurzających, jakie tylko wynaleziono.

Z okazji wydania „13” zespół pojedzie w trasę koncertową. Do naszego kraju niestety nie zawitają, ale będzie można ich zobaczyć w Pradze 7 września.

Autor: Katarzyna Świerczyńska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry