Polacy jadą na mistrzostwa do Danii

AKTUALNOŚCI, PIŁKA RĘCZNA, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

Polska reprezentacja wygrała z Holandią w meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy w Danii i zapewniła sobie awans. Turniej zostanie rozegrany w przyszłym roku w styczniu.

Można powiedzieć, że to był spacerek, a wynik 31:23 mówi sam za siebie. Do przerwy mecz był jednak nieco bardziej wyrównany. Po kwadransie gry obie drużyny miały na swoim koncie po sześć bramek. Na przerwę obydwie reprezentacje schodziły z wynikiem 11:13.

sxc

sxc

W drugiej części gry Polacy nie pozostawili złudzeń rywalowi. Tylko przez pierwsze pięć minut byli w stanie dotrzymywać kroku naszym reprezentantom. Później podopieczni Michaela Bieglera odskoczyli w różnicy bramek.

Na zakończenie eliminacji w niedzielę Polacy podejmą reprezentację Ukrainy w Zielonej Górze. W grupie eliminacyjnej nasza drużyna zajmuje pierwsze miejsce z przewagą dwóch punktów nad Szwedami. Ukraina i Holandia zamykają tabelę. Obydwie reprezentacje mają po dwa „oczka” na swoich kontach.