ZAKOPOWER kolejną gwiazdą wROCK for Freedom we Wrocławiu!

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, KONCERTY, MEDIA, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Ulubieńcy polskiej publiczności, królowie list przebojów większości stacji radiowych będą kolejną gwiazdą festiwalu wROCK for Freedom 2013 we Wrocławiu!

Zespół Zakopower wystąpi 31 sierpnia na jednaj scenie z Goranem Bregovićem i jego Weselno -Pogrzebową Orkiestrą, świętując razem z tysiącami wrocławian XXXIII rocznicę powstania Solidarności.

Koncert odbędzie się w Zajezdni Autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej, gdzie w sierpniu 1980 roku wrocławianie rozpoczęli strajk solidarnościowy ze stoczniowcami z Gdańska, dając początek wrocławskiej Solidarności.

fot. WROCK 2013 promo

fot. WROCK 2013 promo


ZAKOPOWER to obecnie najbardziej znany w Polsce zespół, który z powodzeniem połączył muzykę Podhala z nowoczesnymi brzmieniami, oraz rockową estetyką. Zakopower zadebiutował na polskim rynku muzycznym płytą Music Hal wydaną w 2005 roku. Znakomite kompozycje Mateusza Pospieszalskiego, w nowatorskim, energetycznym wykonaniu zespołu, zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność (ZŁOTA PŁYTA) i docenione przez jurorów wielu festiwali muzycznych – zwycięstwo nieznanego wówczas nikomu Zakopower w Opolu oraz na Top Trendach w 2005.

Zakopower nominowany był między innymi do Mtv Europe Music Awards 2005, do nagrody YACH FILM, a także został dostrzeżony przez Akademię Fonograficzną, która płycie „Music Hal“ przyznała nominacje do FRYDERYKA aż w sześciu kategoriach!

Druga płyta zespołu Na siedem, wyprodukowana przez Mateusza Pospieszalskiego ukazała się w 2007 roku. Dzięki współpracy z „Polska The Times” miała szansę dotrzeć do słuchaczy w ogromnym jak na polskie warunki nakładzie ponad 600.000 egzemplarzy. Na krążku słychać rockowe, punkowe, jazzowe a nawet afrykańskie rytmy. Za tę płytę Zakopower został uhonorowany nagrodą Fryderyk w kategorii Album roku Etno/Folk. Niedługo później osiągnął kolejny wielki sukces, wygrywając 45 Festiwal w Opolu.

Zespół ma tysiące wiernych fanów, dzięki którym regularnie grywa wiele koncertów w roku. Pozycja Zakopower umacnia się również na europejskiej scenie World Music. Zespół zagrał na prestiżowych europejskich festiwalach: w Ostrawie, Rudolstad oraz na węgierskim Sziget Festiwal.
W 2010 roku dołożył do tego udział w Nigel Kennedy’s Polish Weekend Londynie, w prestiżowej sali Queen Elizabeth Hall Southbank Centre, gdzie zagrał trzy koncerty w tym w dwóch projektach wspólnie z Nigelem Kennedy. Nie uszło to uwadze brytyjskiej prasie, The Times rozpływał się nad muzyką Zakopower i grą na skrzypcach Sebastiana Karpiela.

Na zaproszenie Instytutu Adama Mickiewicza Zakopower, jako przedstawiciel polskiej kultury, mocnym akcentem zakończył Światową Wystawę EXPO 2010 w Szanghaju, dając żywiołowy koncert dla licznie zgromadzonej chińskiej publiczności. Świetne przyjęcie publiczności i kontakty tam nawiązane dają nadzieję na dalsze koncerty Zakopower w Państwie Środka.

W roku 2011 został wydany długo wyczekiwany album – Boso. Tytułowy otwór zawładnął listami przebojów większości rozgłośni radiowych w Polsce na dobre kilka miesięcy, a cała płyta osiągnęła status PODWÓJNEJ PLATYNY!!!

31.08.13 godz.17.00, Zajezdnia MPK, ul. Grabiszyńska 184, Wrocław

wROCK for Freedom 2013
GORAN BREGOVIĆ & WEDDING AND FUNERAL BAND
ZAKOPOWER

bilety:
miejsca stojące: 50 zł – do 15 lipca, 60 zł – do 30 sierpnia, 70 zł – w dniu koncertu
miejsca siedzące: 70 zł – do 15 lipca, 80 zł – do 30 sierpnia, 90 zł – w dniu koncertu

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry