Kontrowersyjne zdanie o mammografii

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ZDROWIE I URODA

Najnowsze badania wykazały, że wykonywanie mammografii pozwala na wczesne wykrycie raka, co daje szanse na całkowite wyleczenie, jednak u kobiet po pięćdziesiątym roku życia! W wypadku badania osoby młodej, bardziej ono szkodzi, niż pomaga. Sądzi się tak, dlatego, że mimo prowadzonej profilaktyki, nie zmniejsza się ich umieralność, tak przedstawiają to raporty.

fot.PatriotPro/sxc

fot.PatriotPro/sxc

Najprawdopodobniej wpływa na to fakt, że organizm kobiety poddawany niepotrzebnym zabiegom, takim jak biopsja, czy radioterapia, uaktywnia komórki nowotworowe, które tworzą się, jako nowe. Jednak, niebadające się panie po pięćdziesiątce, będzie ciężko uratować, kiedy rak zostanie wykryty za późno.

Lekarze jednak twierdzą także, że badania przesiewowe są pomocne w zdiagnozowaniu innych chorób nowotworowych, na przykład raka szyjki macicy. Są również zdania, że kobiety nie badają się systematycznie. Chcą zatem zachęcić kobiety po menopauzie, aby bardziej zadbały o swoje zdrowie. Nie można być jednak nadgorliwym, bo ja widać, może to tylko zaszkodzić.

Autor: Katarzyna Świerczyńska

Źródło:wyborcza

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry