Hampel najlepszy w GP Polski !

AKTUALNOŚCI, POLSKA, ŻUŻEL

W Gorzowie Wielkopolskim odbyła się kolejna eliminacja cyklu Grand Prix na żużlu. Najlepszy okazał się reprezentant Polski Jarosław Hampel, który w finale pokonał m.in. obecnego mistrza świata Chrisa Holdera.

Po rundzie zasadniczej Jarosław Hampel był na drugim miejscu za Emilem Sajfutdinowem. Rosjanin zgromadził na swoim koncie w sumie piętnaście „oczek”, jednak nie udało mu się awansować do finału. W decydującej gonitwie najszybszy okazał się Polak, który za plecami zostawił Holdera, Woffindena i Hancocka. Na mecie zameldował się z bardzo dużą przewagą nad swoimi rywalami.
sgp-logo
Pozostali Polacy zaprezentowali się dość przeciętnie. Tylko Kasprzak zdołał awansować do półfinału, lecz przywiózł w nim ledwie jeden punkt. Tomasz Gollob był dopiero czternasty, natomiast Bartosz Zmarzlik z sześcioma „oczkami” sklasyfikowany został na dwunastej pozycji.

Na czele całego cyklu Chris Holder z przewagą ośmiu punktów nad Pedersenem. Hampel awansował na czternastą lokatę, a strata do najlepszej ósemki, która gwarantuje utrzymanie w cyklu, wynosi aż 61. „oczek”.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry