Zatrzymano hakera grasującęgo na popularnym serwisie aukcyjnym

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW

Policjanci z Ostródy zaskoczyli w Krakowie poszukiwanego przez 26 prokuratur w Polsce hakera. Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy potwierdzający, że 26-latek jest odpowiedzialny za dokonywanie szeregu włamań na konta użytkowników popularnego portalu aukcyjnego i wykorzystywanie tych kont do dokonywania oszustw internetowych.

Wstępne szacunki mówią o setkach oszukanych osób robiących zakupy w sieci. Damianowi K. grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

fotolia

fotolia


Od kilku miesięcy funkcjonariusze Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie pracowali nad ustaleniem sprawcy włamania się na założone w serwisie aukcyjnym konto internetowe mieszkańca Ostródy. Sprawca po nielegalnym wejściu na konto zmienił w profilu użytkownika numer rachunku bankowego zastępując go swoim (niespersonalizowanym) rachunkiem, a następnie wystawił do sprzedaży gry komputerowe, których w rzeczywistości nie posiadał. W ten sposób za pośrednictwem różnych „skradzionych” kont w znanym serwisie aukcyjnym haker dokonywał szeregu oszustw.

Po kilkumiesięcznej intensywnej pracy policjanci ustalili sprawcę oraz jego miejsce pobytu. 26-letni Damian K., był poszukiwany przez 23 prokuratury w celu ustalenia miejsca pobytu oraz przez 3 prokuratury listami gończymi. Wszystkie prowadzone przeciwko niemu postępowania dotyczyły oszustw internetowych. Mężczyzna przez trzy lata skutecznie unikał odpowiedzialności ukrywając się przed organami ścigania. Przedwczoraj podejrzany zastał zatrzymany w wynajmowanym mieszkaniu w Krakowie. Nie spodziewał się wizyty policjantów z Ostródy, był całkowicie zaskoczony. W trakcie przeszukania mieszkania zajmowanego przez sprawcę policjanci znaleźli dziesiątki kart bankowych oraz dokumentów świadczących o tym, że z dokonywania oszustw internetowych sprawca uczynił sobie stałe źródło dochodu. Wstępne szacunki mówią o setkach oszukanych osób robiących zakupy w sieci. Razem z Damianem K. został zatrzymany jego współlokator, który po przesłuchaniu został zwolniony. Damian K. po przedstawieniu zarzutów, został tymczasowo aresztowany na okres 14 dni. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło:(KWP Olsztyn / tk)

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry