Brazylia wygrywa na inaugurację

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Puchar Konfederacji 2013 – Brazylia. To próba generalna przed przyszłorocznym mundialem. Gospodarze pewnie wygrali swój pierwszy, otwierający zmagania mecz z Japonią. W niedzielę natomiast Włosi pokonali Meksyk.

sxc

sxc

W sobotnim meczu „Canarinhos” nie dali większych szans reprezentacji Japonii. Gospodarze turnieju wygrali 3:0, a bramki strzelali Neymar, Paulinho i Jo. Już w trzeciej minucie było 1:0 dla Brazylijczyków. W późniejszej fazie spotkanie także potoczyło się dla nich bardzo dobrze.

W drugim rozegranym meczu Włosi wygrali z Meksykiem 2:1. Znakomitą bramkę z rzutu wolnego 27. minucie strzelił Adrea Pirlo. Włoch tym samym uczcił swój setny występ w kadrze narodowej. Kilka minut później zdołał wyrównać zawodnik Manchesteru Hernandez. Na dwanaście minut przed końcem zwycięskiego gola strzelił Mario Balotelli, który przedarł się przez mur trzech obrońców i z bliskiej odległości pokonał bramkarza.