Polska wygrywa z Ukrainą

AKTUALNOŚCI, PIŁKA RĘCZNA, POLSKA, SPORT

Z pewnością w nie tak dalekiej przyszłości fani piłkarscy w Polsce życzyliby sobie takich nagłówków w mediach. Dzisiaj jednak nie mówimy o futbolu, lecz o piłce ręcznej. Polacy na zakończenie eliminacji, w meczu o przysłowiową pietruszkę, wygrali z Ukrainą 27:22.

sxc

sxc

Początek był zaskakująco wyrównany, jednak bardzo szybko polscy szczypiorniści znaleźli odpowiedni rytm gry. Na przerwę piłkarze schodzili z wynikiem 13:7. W drugiej połowie nasi wschodni sąsiedzi poprawili się o jedną bramkę w stosunku do pierwszej połowy, a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 27:22.

Polacy zajęli drugie miejsce w grupie piątej. Już wcześniej zapewnili sobie jednak awans, a mecz z Ukrainą był bardziej o honor niż o cokolwiek. Z pierwszego miejsca wychodzą natomiast Szwedzi, którzy także będą rywalizować na duńskich parkietach w styczniu przyszłego roku.