Bezpłatny internet z balonów

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, KOMPUTERY, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Firma Google rozpoczęła nowy eksperyment, wiążący się z dostarczaniem ludziom internetu za darmo. W rejonie Nowej Zelandii wypuszczono trzydzieści balonów, które mają aż piętnaście metrów średnicy! Każdy posiada własny komputer, panel słoneczny i antenę radiową. Działają na falach telefonów komórkowych 3G. Z jednego balonu dostęp do sieci będzie miało około pięćdziesięciu użytkowników.

stock.xchng

stock.xchng

Na razie całe przedsięwzięcie pozostaje na poziomie eksperymentu, nie szybko wprowadzone zostanie to w życie. Jednak firma już planuje wysyłanie tysięcy balonów. Szczególnie w trudno dostępne miejsca na ziemi, np. objęte kataklizmami. Richard DeVaul z Google mówi, że jest to lepszy sposób niż ciągnięcie światłowodów na lądzie, czy uruchamianie sieci komórkowej.

Urządzenie w powietrzu wytrzyma 100 dni. Trudno jednak, stwierdzić w jaki sposób technicy będą panowali nad taką ilością balonów w powietrzu. Nie będą zagrożeniem dla samolotów, ale w razie potrzeby zostanie zamontowany reflektor, by było je widać z większej odległości.

Autor: Katarzyna Świerczyńska

Źródło:Computerworld

Powiązane wpisy

  • Jarol2000

    Myślę żę żadnych warunków nie będzie tylko Wi-Fi albo jakaś antena

  • Tomasz Wasiołka

    No bez jaj. Ciekawe czy będą jakieś warunki?


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry