Nowe przepisy Unii Europejskiej

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOTORYZACJA, PRZEPISY PRAWNE, SAMOCHODY, WIADOMOŚCI

W Brukseli zostały przeprowadzone przeglądy samochodów. Z racji tego w prawie zaszły zmiany, które będą mogły kosztować kierowców bardzo dużo. Tą nowością ma być przycisk, który w razie wypadku sam wezwie pomoc do poszkodowanego. Miałoby to być zamontowane w całej Unii Europejskiej od jesieni 2015, w dodatku obowiązkowo.

sxc

sxc

Kiedy zdarzy się wypadek, automatycznie połączy sie z numerem 112, jeśli poszkodowani są nieprzytomni, zadziała satelita, która wskaże położenie auta i miejsce wypadku. Guzik będzie działał także poprzez naciśnięcie go. Będzie to szansa na uratowanie komuś życia, bo jak wiemy często karetka wzywana jest za późno przez jakiegoś gapia, a przecież przy tak poważnej sytuacji, każda sekunda ma znaczenie.

Unia zapewnia, że koszt, jaki będzie musiał pokryć kierowca to 100 euro, przy czym ceny nowych samochodów z zamontowanym już sprzętem, nie będą wyższe niż teraz. Cały problem będzie polegał na przystosowaniu systemów poszczególnych krajów Unii, aby wszystko sprawnie podpiąć pod system monitorujący.

Autor: Katarzyna Świerczyńska

Źródło: http://ec.europa.eu/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry