Wizyta japońskiego premiera w Polsce

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GOSPODARKA, POLSKA

Na początku tygodnia w Warszawie gościł premier Japonii, Shinzo Abe. Donald Tusk prowadził z nim rozmowy, które mogą okazać się przełomowe, dla polskiej gospodarki. Jak sam powiedział o spotkaniu „przejdzie do historii”. Była to pierwsza wizyta Abe od czasu, kiedy staliśmy się członkami Unii Europejskiej.

stock.xchng

stock.xchng

Teraz tematem przewodnim rozmów, była importowana energia. Nadal ma być podtrzymana współpraca Grupy Wysokiego Szczebla na poziomie energii jądrowej i atomowej. Premierzy rozmawiali także o wykorzystywaniu czystego węgla i tworzeniu inteligentnych sieci energetycznych. Abe wyraził również podziw dla osiągnięć naszego kraju w dziedzinie energetyki. Poruszone zostały kwestie handlu między naszymi państwami. W Europie dzięki Japonii ma pojawić się nowych 400 tys. miejsc pracy.

Premier Japonii chce z powrotem włączyć elektrownie atomowe, unieruchomione po trzęsieniu ziemi z 2011. Popiera również ich budowę w innych krajach świata, w tym w naszym. Decyzja o budowie ma pojawić się dopiero ok. 2015 roku.

Autor: Katarzyna Świerczyńska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry