„Dziewczyna z szafy” już w kinach

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA

Do kin wszedł polski film „Dziewczyna z szafy”. Nim to nastąpiło, zdążył zdobyć nagrody na wielu festiwalach, między innymi w Koszalinie. To czy rzeczywiście na nie zasłużył, musicie ocenić sami po obejrzeniu go.

Reżyser Bodo Kox  wykreował świat, w który zdominowany jest przez rytuały dnia codziennego. Tomek ma autyzm, jest zdolny i ogląda sunące po niebie szybowce. Widzi jednak je tylko on. Jacek, jego brat, stara się zastąpić mu rodziców i zapewnić opiekę. Nie istnieje dla niego przez to życie uczuciowe, prawdę mówiąc inne także nie, bo każdą chwilę poświęca bratu.

dziewczyna z szafy - poster

Magda, tytułowa dziewczyna z szafy, tak, jak Tomek, patrzy na świat inaczej niż zwyczajny człowiek, W jej przypadku spowodowane jest to zbyt dużymi ilościami marihuany. Cechy łączące oboje bohaterów powodują, że tworzy się między nimi więź. Będzie ona nowym doświadczeniem, przeżyciem, jakiego jeszcze nie zaznali, które wprowadzi ich w nowy świat.

Watro poświęcić filmowi choć trochę czasu.

Autor: Katarzyna Świerczyńska

Powiązane wpisy

  • Kasia

    autorowi „gratululuję”: jak wygląda szybowiec, biorąc pod uwagę, że w szybownictwie Polska jest światową potęgą, wypada mniej więcej wiedzieć. Jak wyglądają sterowce mozna zobaczyć chociażby na plakacie reklamującym film. Nazwa podobna, każdy z nich może latać – więcej jest jednak różnic.


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry